Szczeble drabinowe

Szczeble24.pl oferuje szczeble antypoślizgowe do drabin zapewniające bezpieczne korzystanie z drabin w każdym z możliwych zastosowań. Wszystkie typy naszych szczebli drabinowych wykazują wysoką klasę antypoślizgową. Oferowane przez nas szczeble drabinowe mogą być dostarczane w stali, stali ocynkowanej, stali nierdzewnej i aluminium. Wykonywane z blach o grubości 2 mm. Istnieje możliwość docięcia szczebli na indywidualny wymiar.

  • wysoka klasa antypoślizgowa
  • długości 500 lub 1000 mm
  • możliwość docięcia na wymiar
  • wykonane ze stali, stali ocynkowanej, stali nierdzewnej lub aluminium o grubości 2 mm
  • do przyspawania lub przykręcenia
  • możliwość polakierowania w wybranym kolorze

Materiał

Szczeble drabinowe standardowo wykonane są z ceownika o wymiarach 30x30x2mm ze stali s235 co daje pewny chwyt podczas wchodzenia po drabinie, jednocześnie nie dodaje jej niepotrzebnych kilogramów, zachowując przy tym żądaną sztywność spełniając wszystkie normy.

Perforacja

Nasze szczeble antypoślizgowe, jednorzędowe posiadają perforację, która ma za zadanie zwiększyć maksymalnie przyczepność obuwia zapobiegając poślizgnięciu się, co skutkowałoby upadkiem. Wytłaczane wzory zapewniają dobrą przyczepność, zatem znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane są dobre właściwości antypoślizgowe.
Dodatkowo perforacja redukuje osadzanie się śniegu i wody na stopniu dzięki czemu podczas mrozów szczebel drabinowy jest bezpieczny w użytkowaniu.

Wycięcia

Wycięcia (skalopsy) na końcach naszych szczebli drabinowych odgrywają szczególną rolę podczas procesu cynkowania, dzięki nim ocynk dociera w każdy zakamarek, a nadmiar nie zostaje uwięziony w rogach, co mogłoby spowodować rdzewienie drabiny lub utratę estetyki.

Zastosowanie

Szczeble drabinowe sprzedawane przez nas są półproduktem przeznaczonym do dalszej produkcji różnego rodzaju drabin. Szczeble drabinowe należy je przyspawać zgodnie z normą lub przykręcić.

Wymogi prawne

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i związane z nimi urządzenia, ich usytuowanie oraz zagospodarowanie, należy zapewnić dostęp do wszystkich pomieszczeń oraz budynków, związanych z okresową obsługą maszyn i urządzeń oraz przeglądem i utrzymaniem stanu technicznego budynku. Jako dojścia i przejścia między różnymi poziomami mogą służyć drabiny, trwałe zamocowane do konstrukcji.
Nasze szczeble drabinowe spełniają wymagania zawarte w rozporządzeniu, w szczególności §101 Rozporządzenia.

Normy

Nasze szczeble drabinowe, spełniają wymagania poniższych norm

PN-EN 14396

Drabiny do zamocowania na stałe w studzienkach włazowych.

PN-EN ISO 14122-4

Bezpieczeństwo maszyn. Stałe środki dostępu do maszyn.

DIN14094-1

Ochrona przeciwpożarowa. Drabiny ewakuacyjne.

DIN18799-1

Drabiny mocowane na stałe do konstrukcji budowlanych.